Subscribe to Updates

    Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

    What's Hot

    29.09.2023

    День пам’яті трагедії Бабиного Яру

    29.09.2023

    З’явилися перші подробиці потрійної ДТП на Харківській

    29.09.2023
    Сумський інформаційний портал
    • Головна
    • Війна в Україні
    • Сумщина
    • Блоги
    • УкраїнськаУкраїнська
      • РусскийРусский
      • УкраїнськаУкраїнська
    Сумський інформаційний портал
    Головна»Блоги»Вступ України до НАТО: досягнення, проблеми та перспективи
    Блоги

    Вступ України до НАТО: досягнення, проблеми та перспективи

    PatriotНаписано Patriot03.08.2023Оновлено:08.08.2023Коментарів немаєЧитаеться за 4 хвилини
    Поділитися
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Процедура вступу до НАТО є складним процесом, який включає наступні етапи: 1) подання країною заявки на вступ та виконання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) – «Membership Action Plan»; 2) отримання згоди всіх членів НАТО; 3) отримання офіційного запрошення до переговорів про вступ; 4) переговори, узгодження етапів вступу до НАТО; 5) отримання офіційного запрошення від Генерального секретаря НАТО.

    Відносини між Україною і НАТО почали формуватися ще на поч. 90- х рр. XX ст., а з 2014 р. у зв’язку з незаконною анексією Криму рф, співробітництво між Україною та НАТО було активізовано.

    Від початку повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 р. НАТО стоїть на боці народу України, її демократично обраних державних інституцій та заявляє про підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. НАТО заявляє, що ця позиція буде незмінною та надає першорядного значення підтримці важливих реформ у галузі безпеки і оборони України, які мають вирішальне значення для демократичного розвитку та зміцнення її обороноздатності. Визначальним є той факт, що НАТО засуджує агресію рф проти України, а держави–члени НАТО закликають рф негайно припинити військові дії та вивести усі війська з території України.

    На Мадридському саміті НАТО у 2022 р. держави–члени Альянсу ухвалили рішення щодо розширення Комплексної програми допомоги (КПД) та подальше збільшення підтримки України, зокрема, щодо паливних матеріалів ( у т.ч. авіаційного пального), військового навчального обладнання, засобів боротьби з БПЛА, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, понтонно-мостових засобів, укриттів та генераторів, машин швидкої допомоги, пожежних машин. Водночас держави – члени НАТО надають ще більше зброї і техніки, а також забезпечують навчання особового складу, щоб Україна могла реалізувати своє право на самооборону, закріплене у Статуті ООН. Держави – члени НАТО також виділяють фінансову та гуманітарну допомогу, зокрема, приймаючи мільйони українських біженців в усіх країнах – членах НАТО.

    У довгостроковій перспективі НАТО прагне сприяти зусиллям України на шляху повоєнної відбудови і реформ. Також держави – члени НАТО вирішили підтримати Україну у здійсненні переходу до техніки і стандартів НАТО, що сприятиме підвищенню оперативної сумісності зі збройними силами держав – членів НАТО.

    У цьому контексті постає два ключових питання:

    Що потрібно зробити для того, щоби Україна стала повноправним членом НАТО? Які перспективи має Україна у цьому процесі?

    Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що двері в НАТО для України відкриті, але питання прийняття буде вирішуватися всіма 30 країнами-членами Альянсу.

    В українському уряді вважають, що Україна де-факто вже наблизилася до стандартів НАТО, і залишається лише оформити цей статус де-юре. Україна прагне вступити до НАТО прискореним шляхом, відповідно до прецедента Фінляндії та Швеції. 29 червня 2022 р. на саміті НАТО Швецію і Фінляндію офіційно запросили до НАТО без виконання ПДЧ. 4 квітня 2023 р. Фінляндія стала членом НАТО, а Швеція вже отримала згоду парламентів Туреччини і Угорщини.

    У липні 2023 р. у Вільнюсі планується саміт НАТО. На що може розраховувати Україна?

    Суть очікувань України: має бути ухвалене важливе рішення щодо надання Україні дієвих гарантій безпеки до моменту набуття нашою державою членства в Альянсі.

    Але на сьогодні існує надзвичайно велика проблема – відсутність в НАТО консенсусу щодо членства України в Альянсі, адже вступ України до НАТО мають ратифікувати всі члени Альянсу (на сьогодні їх 31). Очевидно, НАТО погоджуються з тим, щоби Україна зрештою стала членом альянсу після закінчення війни, але, перемога – це перший етап, а вступ до НАТО – другий. Фактично, головним буде не питання щодо прийому України до НАТО, а питання про те, чи здатна Україна за допомогою західних партнерів деокупувати свої території.

    Тому важливим та водночас перспективним результатом для України на Вільнюському саміті буде заявити про конкретні гарантії безпеки для України на період до вступу в НАТО, які не можуть заміняти чи підміняти членство України в НАТО, а мають бути гарантією безпеки України до повноцінного членства в НАТО. Адже членство в НАТО для України – це не самоціль, це – єдина дієва гарантія безпеки.

    Оригінал статті:
    https://law.chnu.edu.ua/vstup-ukrainy-do-nato-dosiahnennia-problemy-ta-perspektyvy/

    Поділитися Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Tumblr Email
    Patriot

    Схожі Записи

    Албанія підтримала членство України в НАТО

    23.09.2023

    Відповідальність за продаж та передачу платіжних карток

    22.09.2023

    Порушення під час проведення псевдовиборів на ТОТ

    12.09.2023
    Останні новини
    Новини

    29.09.2023

    СБУ затримала російську агентку, яка «наводила» ворожий вогонь на підрозділи ЗСУ, що контратакують під Бахмутом…

    День пам’яті трагедії Бабиного Яру

    29.09.2023

    З’явилися перші подробиці потрійної ДТП на Харківській

    29.09.2023

    Сумський аграрний університет користуватиметься “королівськими” приладами

    29.09.2023

    Опитування тижня

    Чи задоволені ви діяльністю Голови Сумської ЦВА?

    Завантажується ... Завантажується ...
    Популярні новини
    Сумщина

    Один із найбільших районних центрів на Сумщині залишиться без світла

    31.10.2022

    Завтра, практично весь світловий день, не буде електроенергії в одному із найбільших районних центрів Сумщини…

    Сумщина лідирує в рейтингу відключень електроенергії

    12.12.2022

    На Сумщині затримано прикордонника, який “приторговував” паролями

    13.02.2023
    Copyright © 2023
    • Запропонувати новину
    • Наші контакти: info@city.sumy.ua

    Введіть вище та натисніть Enter для пошуку. Натисніть Esc, щоб скасувати.