Присоединяйся к нам
1

Українській церкві на Cумщині бути

В цей нелегкий час становлення української Держави, не дивлячись на агресивні зазіхання північного сусіда на нашу незалежність та територіальну цілісність, продовжуються процеси формування національної ідеї сучасного українства. Саме зараз формується самосвідомість українського народу, в жилах якого з часів козаччини пульсує гаряча кров свободолюбивої людини.

Розвиток національної ідеї та її головного носія – української нації, не може існувати без самобутньої мови, музики, літератури, кіно, а передусім віри. Формування української нації співпало й з формуванням української Церкви.

На сучасному етапі розвитку української Держави – єдина конфесія яка відповідає вимогам сьогодення, яка обособлена від закордонного впливу і яка по суті є унікальною альтернативою агресивному поширенню «русского мира», що вперто та послідовно насаджується вищим московським духовенством через власних посіпак в нашій державі – це Українська Православна Церква Київського Патріархату.

Не дивлячись на чисельні перепони становленню національної церкви, що передусім пов’язані з прикордонним становищем Сумщини, консервативною заскорузлістю певних слоїв населення, небажанням вирватись з уявних щупальців спільних традицій з «північними братами», українська Церква зростає та зміцнюється, повертаються втрачені позиції, будуються храми, відновлюється духовність українства.

Українська Православна Церква Київського Патріархату

15 жовтня 2016 року в Сумському регіоні з офіційним візитом перебував Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет.

Першоієрарх в селищі Липова Долина очолив урочисті заходи, з нагоди освячення престолу новозбудованого Свято-Троїцького храму.

Участь в урочистостях взяли тисячі вірян з різних куточків нашої області.

Тут можна було бачити і нащадків славетних козаків, героїв АТО, що боронять незалежність від російської навали на сході країни, і звичайних селян-хліборобів, і можновладців, в особі голів Сумської ОДА Миколи Клочка та Сумської облради Семена Салатенка, представників районної влади.Українська Православна Церква Київського Патріархату

На єдиному подиху минула кількагодинна служба Божа, і вже по новому засяяв золотими хрестами на банях храм, джерело духовності та Божої благодаті.

Після таких подій можна сміливо констатувати, національній Церкві в Україні – бути! Вже не зупинять цих процесів ані підступні «градівські» залпи російських найманців на Донбасі, ані «братська» турбота кремлівських архієреїв, що аж ніяк не хочуть віддавати Україну з під своєї духовної опіки.

 

comments