Дивна справа, щойно питання стосується ухвалення процедури (хоча б тимчасового) позбавлення будь-якої серйозної керівної особи посадових повноважень, сумське правосуддя впадає в якийсь залізобетонний ступор.
І справа навіть не в тому, що в даному випадку цей посадовець обгрунтовано підозрюється саме у зловживанні цими ж своїми посадовими повноваженнями, а в тому, що володіння ними стає якоюсь “священною коровою”, на яку навіть суд не сміє посягнути.
Адже все навіть дуже просто,особливо якщо врахувати досвід розвинених демократичних країн, де будь-якого рангу чиновник, сам ( у разі будь-якої підозри у зловживаннях) подає у відставку і спокійно чекає вирішення ситуації, не даючи приводів для звинувачення у тиск на слідство та суд.
На Сумщине же, все строго навпаки, за будь-якої конфліктною ситуації із законом посадової особи що загрожує судовим розглядом, ця “особа” відразу надягає маску “політичного ізгоя”, підтягує всю можливу “важку артилерію» у вигляді обуреної громадськості (як правило з числа тієї ж правлячої еліти) і всіма силами впивається у своє священне крісло, не допускаючи на жодну мить цієї крамольної думки , що він може бути рівним перед законом як і всі інші смертні.
І що дивно, сумська судова влада охоче йде назустріч усім подібним намірам “підозрюваних” чиновників, причому як обраних, так і призначених.
Ще один приклад ситуації що писана вище, розгляд нещодвано у Зарічному районному суді міста Сум, клопотання прокуратури, яка цілковито обґрунтовано просила високий суд тимчасово усунути від виконання обов’язків голову Липоводолинської ОТГ Володимира Штанька, якого і підозрюють узловживаннями (простіше кажучи здирстві з одного зпідприємців) цими ж самими посадовими обов’язками.
І щоб ви думали, справді, наш найгуманніший (до чиновників) суд просто не наважився задовольнити обґрунтоване прохання прокуратури.
І ми звичайно ні на що не натякаємо, адже швидше за все Зарічний суд просто не захотів полегшувати роботу прокурорів, бо так, напевно, їм цікавіше буде працювати. Але це не точно.