Російський літак Іл-76 з великою ймовірністю збила ракета С-300, яка була направлена на Харків.
Про це повідомив військовий експерт Роман Світан у коментарі Укрінформу.
«У момент, коли був збитий Іл-76, працювала С-300 російська по Харкову. Тому, найімовірніше, це так званий «дружній вогонь», коли Іл-76 потрапив під удар цих ракет», – сказав він.
На думку Світана, це міг бути «дружній вогонь», який не був провокацією з боку РФ, або «це був дружній вогонь з провокацією збити Іл-76 під якісь подальші дії з цією інформацією», що також є можливим.
Військовий експерт зауважив, що остаточні висновки можна буде зробити, коли з’являться додаткові факти, «тоді можна буде вже скласти реальну картину, що саме послужило ініціацією такого роду дій».
«Те, що Іл-76 практично на 100% був збитий російською С-300, – можна вже не сумніватися. А ось для чого це все було, стане зрозуміло десь найближчої доби, коли з’явиться додатковий фактаж, який пов’язаний з ракетами або зі знаходженням полонених на борту, або після знаходження тіл, ну і так далі», – наголосив він.
За його словами, інформація, фото та відеодокази катастрофи говорять про те, що «на цьому борту великої кількості тіл не було».
«Фотографії з місця подій говорять якраз про відсутність на борту більшої кількості осіб, ніж екіпажу, і навіть немає фрагментів від екіпажу. Тобто, за великим рахунком, поки що інформацію треба перевіряти, особливо в плані саме знаходження на борту достатньої кількості екіпажу, військовослужбовців або десанту», – резюмував Світан.
Як повідомляв Укрінформ, за даними російських Телеграм-каналів, 24 січня у Бєлгородській області РФ розбився літак Іл-76, який використовують для перевезення військової техніки і десанту.
Джерела в ЗСУ зазначили, що цей літак перевозив ракети для ЗРК С-300, які загарбники використовують для масованих обстрілів Харківщини та інших прикордонних регіонів України.
За даними ЗМІ, в міноборони РФ стверджують, нібито в літаку “перебували 65 полонених українських військовослужбовців”, а також шестеро членів екіпажу і троє супроводжуючих.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що обмін полоненими між Росією та Україною мав відбутися 24 січня. За його словами, озвучена російською стороною інформація про те, що військовополонені могли перебувати у літаку Іл-76, який впав у Бєлгородській області, перевіряється.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна наполягатиме на міжнародному розслідуванні ситуації навколо падіння російського літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ.