Присоединяйся к нам
1

Невиданная афера с рейдерством земельных участков в Сумах

Редакцией Сумского новостного портала получена информация о незаконных действиях с земельными участками на территории Сумского района, а именно в селе Радькова, вблизи военного полигона бывшего сумского артиллерийского училища (на данный момент 27-й реактивный полк).

Информация стала известна благодаря нашей  читательнице из с. Радьковка Ольге Степановне Радько, которая прислала в наш адрес письмо с просьбой донести до общественности детали череды афер, в результате которых ее односельчане лишились земель, принадлежащих громаде.

Мы не можем умалчивать полученную информации, поэтому доводим ее к вашему сведению, чтобы вызвать общественный резонанс, привлечь внимание СМИ, правоохранителей и не позволить незаконным действиям остаться безнаказанными.

Електронний звіт Сокол Віри Омельянівни перед громадою села Радьківка.
Початок.

Жила, була в Україні, в Сумській області, така собі Радьківка.
Не погано жила: селяни обробляли землі та пасли худобу на громадському пасовищі не один десяток, а то і сотень років. Коли виникло пасовище не пам’ятають навіть найстарші односельчани.
radkivka0
Та є практично в межах села невеличкий піщаний кар’єр, який належить Міністерству оборони України в особі колишнього Сумського артучилища. І унадився туди один чоловік по пісочок.
radkivka1
А так як пісочок він брав безкоштовно, то йому, напевне, така ситуація сподобалась настільки, що він взяв та й обгородив кар’єр парканчиком.
radkivka-parradkivka-par0
Та виникла інша проблема з громадою: ходять дорогою повз кар’єр пасти худобу на пасовище  та дивляться як він пісочок краде! Щоб люди не ходили і «не заздрили», вирішив обгородити пасовище парканом.
radkivka-ogoradkivka-ogo0
Відсутність вільного доступу до громадського пасовища викликала цілком справедливе обурення мешканців села, з приводу чого останні звернулись до голови Стецьківської сільради Радька М.М.

Голова повідомив селянам, що пасовище не оформлене за громадою належним чином. В той же час, попри вимоги громади, підготовку відповідного пакету документів для узаконення пасовища не розпочав, зсилаючись «на брак часу».

І тільки після того, як Радько М.М. перестав бути головою Стецьківської сільради, до якої входить с. Радьківка, він взявся оформляти пасовище. Згодом останній повідомив селянам, що потрібно буде сплатити за землю по 300 гривен за сотку…, 10 гектарів це 300 тисяч гривен необхідно зібрати з громади!

На загальних зборах с. Радьківка селяни доручили Радьку М.М. вирішити проблему з належним оформленням гролмадського пасовища, а Сокол Вірі Омельянівні  — надати йому допомогу.
Image0032
В 2010 році, після звернення до Держземагенства, стало відомо, що земля під пасовищем вже приватизована(!!!) на підставі документу, в якому на загальних зборах села громада постановила, що їй ці землі не потрібні. Головував на тих нібито зборах сам сільський голова Радько М.М. Звідки взявся цей документ досі невідомо.

Як виявалиося, сільські землі шахрайським шляхом привласнив сумський будівельний магнат, власник мережі будівельних гіпермаркетів «РОНА» Чванкін Роман Віталійович.

Відтоді і розпочалася «війна» мешканців с.Радьківка за свої землі. Були відправлені чисельні звернення в сільраду, в райцентр, в область, міліцію та прокуратуру з вимогою повернути пасовище громаді, але вжиті заходи не дали жодного результату.

Відчуваючи безкарність, Чванкін продовжив «хазяйнувати» в селі. Спочатку, щоб створити хоч якісь перешкоди для вільного переміщення селян повз його володіння, пересипав дорогу піском.
radkivka-nasradkivka-nas
Побачивши малоефективність вжитого заходу, прямо посеред вулиці поставив двоє воріт, а на іншому кінці в’їзду шлагбаум.
radkivka-vor0radkivka-shl0
Щоб не ходили через ліс, нарив траншей, нагорнув вали з піску, дерев, гілок та сміття, які огороджували його королівство.
radkivka-riv1radkivka-riv4
Таким чином, шляхом послідовного захоплення земель, створення перешкод для вільного переміщення громадян, Чванкін захопив майже всю землю с. Радьківка (приблизно 15 гектарів обнесено фортифікаційними спорудами різного роду). На вказаній території останній організував охорону та наказав не пускати «сторонніх».

Для з’ясування обставин були надіслані запити до різних інстанцій.

Правоохоронними органами були додатково назначені перевірки і, здавалося, справедливість над жадібністю місцевого олігарха-землевласника взяла гору.

«27.05.2016 Суд поддержал позицию прокуратуры и обязал гражданина освободить самовольно занятый земельный участок и перенести забор длиной более 50 м, который препятствовал доступу к лесному массиву, сообщает пресс-служба прокуратуры области.»
Цим громадянином і був ніхто інший, як Чванкін Р.В.

Але вже 01.07.2016 о 17:02, заручившись підтримкою дільничого інспектора, сумський олігарх нагнав важкої техніки і вирішив засипати пасовище піском, погрожуючи селянам фізичною розправою якщо помітить когось на «своїй» землі.
radkivka-ogo2
Несподівано для селян, 04.07.2016 09:08 почався демонтаж колод, які слугували воротами для в’їзду на пасовище. Селяни не могли повірити, що їх нарешті почули.

Але, як виявилось пізніше, це був тактичний хід для створення видимості ідилії і порядку.
Наступного дня, 05.07.2016, о 17:49 «зненацька» приїхала поліція та опитала свідків. Але ж чому правоохоронні органи не могли знайти по цей час 50 метрів незаконно встановленого ще у 2008 році паркану?

Викликає подив, що поліціянти приїхали відразу і тільки після того, як частина незаконної огорожі була демонтована. Якщо б поліція була на боці громади, то Чванкін Р.В. показово не вигнав би техніку та не заявляв би на камеру прямо перед поліціянтами, що він «дав кожному по сто тисяч за землю». А вираз «по сто тисяч кожному», в селі вже обростає байками та фактами.
Прошу звернути увагу громади, що події віддувалися якраз біля воріт громадського пасовища.

Это лишь предыстория противостояния простых селян и олигарха, захватившего земли, принадлежащие им по закону. Электронные версии документов, которые свидетельствуют о неправомерности и незаконности происходящего на данный момент анализируются редакцией Сумского новостного портала и после систематизации будут опубликованы на нашем ресурсе (предположительно завтра-послезавтра).

Продолжение читайте по ссылке: Сканкопии доказательств, разоблачение причастных и многое другое о Невиданной земельной афере в Сумах

comments